Яндекс.DNS

Безпечний домашній інтернет
На головну

Налаштування в роутері ZyXEL

У роутерах серії ZyXEL Keenetic Яндекс.DNS вбудовано у прошивку (мікропрограму). Тому користуватися ним зручно прямо в панелі керування роутера. Можна ввімкнути один режим DNS для всіх комп'ютерів у домашній мережі або налаштувати його окремо для різних пристроїв: наприклад, для комп'ютера дитини вибрати «Родинний» режим, а недосвідченим в інтернеті домочадцям призначити «Безпечний». При цьому змінювати налаштування Яндекс.DNS може тільки користувач, який знає пароль для доступу до роутера.

Як налаштувати Яндекс.DNS

Дотримуйтеся цієї інструкції, якщо у вас роутер Keenetiс (будь-якої моделі). Якщо у вас інша модель, ви можете налаштувати Яндекс.DNS вручну.

 1. На комп'ютері, який підключено до роутера, зайдіть у панель керування за посиланням 192.168.1.1.

 2. Введіть ім'я користувача і пароль (за замовчуванням, admin і 1234).

 3. Відкриється «Системний монітор». Перевірте версію вашої прошивки — її зазначено в рядку Базова система у віконці «Інформація про систему».

 4. Подальші дії залежать від версії мікропрограми. Значення має тільки перша цифра. Під час оновлення прошивки усі раніше зроблені налаштування збережуться.

 5. Версія v2.* — перейдіть у розділ «Система» (значок шестерні в панелі знизу), а потім виберіть вкладку компоненти. Система перевірить наявність оновлень. Ви побачите спливаюче вікно.

  Якщо в ньому сказано «Доступні оновлення», вам потрібно натиснути кнопку «Застосувати» внизу сторінки, щоб завантажити їх. Буде потрібне підключення до інтернету.

  Під час оновлення роутер не можна вимикати!

  Додаткова інформація — на сайті ZyXEL.

  Якщо у спливаючому вікні сказано «Оновлення не потрібне», ви можете відразу перейти до розділу Як керувати Яндекс.DNS.

Версія v1.* — завантажте нову версію мікропрограми для вашого роутера з офіційного сайту ZyXEL.

* Зверніть увагу: роутери Keenetic Lite і Keenetic 4G є у двох різних версіях: ревізія A (Rev.A) і ревізія B (Rev.B). Прошивки для них несумісні між собою. Перевірте версію свого роутера на нижній панелі корпусу та завантажте правильну прошивку.

Розпакуйте завантажений zip-архів. Перейдіть у вкладку «Файли», у списку Ім'я файлу натисніть firmware. Відкриється вікно «Керування файлами». Натисніть «Вибрати файл», зазначте шлях до розпакованого bin-файлу, а потім натисніть кнопку «Замінити». Під час оновлення прошивки роутер не можна вимикати! Докладніша інструкція є на сайті ZyXEL.

У мене інша модель роутера

 1. На комп'ютері, який підключено до роутера, зайдіть у панель керування за посиланням 192.168.1.1.

 2. Введіть ім'я користувача і пароль (за замовчуванням, admin і 1234 ).

 3. У панелі керування знайдіть налаштування DNS.

 4. Пропишіть адреси вибраного вами режиму Яндекс.DNS як Primary DNS та Secondary DNS і збережіть зміни.

Як керувати Яндекс.DNS

Рекомендуємо вам змінити пароль для доступу до панелі керування роутером, оскільки пароль за замовчуванням загальновідомий і не може захистити налаштування Яндекс.DNS і вашої домашньої мережі від сторонніх.

У панелі керування знайдіть налаштування DNS.

Щоб змінити режим Яндекс.DNS за замовчуванням, виберіть потрібний режим у розділі «Профіль для гостьової мережі та інших пристроїв у домашній мережі» та збережіть зміни, натиснувши кнопку «Застосувати».

Щоб призначати свій режим Яндекс.DNS для різних пристроїв, спочатку їх потрібно зареєструвати. Для цього перейдіть у розділ «Домашня мережа» на вкладку Пристрої. У списку клікніть на пристрій, який ви хочете зареєструвати. У полі «Опис пристрою» можна ввести зрозумілу вам назву, наприклад Мій ноутбук або телефон сина. Потім натисніть кнопку «Зареєструвати».

Тепер поверніться у розділ «Безпека», на вкладку Яндекс.DNS. Усі зареєстровані вами пристрої з'являться у списку. Тепер ви можете вибирати для кожного з них свій режим Яндекс.DNS — «Базовий» (Без фільтрації), «Безпечний» або «Родинний».

Докладніша інструкція з індивідуального налаштування Яндекс.DNS — на сайті ZyXEL.