Яндекс.DNS

Безпечний домашній інтернет
На головну

Технічні подробиці

Яндекс.DNS — це безкоштовний рекурсивний DNS-сервіс. Сервери Яндекс.DNS розміщено в Україні, країнах СНД і Західної Європи. Запити користувача обробляє найближчий дата-центр, що забезпечує високу швидкість з'єднання.

Базовий Безпечний Родинний
IPv4 Preferred DNS 77.88.8.8 77.88.8.88 77.88.8.7
Alternate DNS 77.88.8.1 77.88.8.2 77.88.8.3
IPv6 Preferred DNS 2a02:6b8::feed:0ff 2a02:6b8::feed:bad 2a02:6b8::feed:a11
Alternate DNS 2a02:6b8:0:1::feed:0ff 2a02:6b8:0:1::feed:bad 2a02:6b8:0:1::feed:a11

Швидкість роботи Яндекс.DNS в усіх трьох режимах однакова. У «Базовому» режимі не передбачено яку-небудь фільтрацію трафіку. У «Безпечному» режимі забезпечується захист від заражених і шахрайських сайтів. «Родинний» режим вмикає захист від небезпечних сайтів і блокування сайтів для дорослих.

Базовий Безпечний Родинний
Швидкий та надійний DNS
Захист від заражених сайтів
Захист від шахрайських сайтів
Захист від ботів
Блокування сайтів для дорослих
Блокування реклами для дорослих
Родинний пошук Яндекса

Захист від заражених сайтів

Яндекс щодня перевіряє десятки мільйонів сторінок на наявність шкідливого коду, виявляючи тисячі заражених сайтів. Для цього застосовуються сигнатурна технологія Sophos і власний антивірус Яндекса, побудований на аналізі поведінки досліджуваних сайтів. У разі виявлення підозрілої активності, сторінка позначається як небезпечна, а шкідливий код додається до бази вірусних сигнатур. Дані про заражені сайти оновлюються кілька разів на добу.

Захист від шахрайських сайтів

Яндекс також виявляє сайти, що мають ознаки шахрайства. До них належать, наприклад, сторінки, створені з метою виманити номер телефону користувача або такі, що змушують його надіслати повідомлення на короткий номер, втративши гроші. У «Безпечному» і «Родинному» режимах Яндекс.DNS блокує такі сайти — під час спроби зайти на них, користувач побачить попередження.

Блокування сайтів для дорослих

Алгоритми Яндекса вміють визначати еротичний та порнографічний контент в проіндексованих сторінках. Аналізується як текст і зображення в документі, так і інші чинники — наприклад, посилальне оточення. Дані про сайти з такими сторінками оновлюються 2—3 рази на тиждень.

Блокування реклами для дорослих

У «Родинному» режимі Яндекс.DNS блокується реклама еротичного та порнографічного характеру на всіх сайтах. Для хоста такої рекламної мережі забороняється отримання правильної IP-адреси, тому оголошення і банери не можуть бути завантажені.

Яндекс.DNS у роутері

Яндекс.DNS доступний у роутерах Asus, D-Link, TP-Link і ZyXEL. Для популярних моделей цих виробників випущено спеціальні версії прошивки з інтегрованим Яндекс.DNS.

Особливості Яндекс.DNS у роутері:

  1. Можливість одним кліком виставити режим за замовчуванням, у тому числі для пристроїв, що знову підключаються.
  2. Для кожного пристрою можна вибрати свій режим Яндекс.DNS. Пристрої ідентифікуються за MAC-адресою.
  3. У «Безпечному» та «Родинному» режимах усі запити до інших DNS-сервісів обробляє Яндекс.DNS.